חזור להודעות לעיתונות

משלחת של סיעת עוז בהסתדרות יחד עם ח"כ חיים כץ יו"ר ועדת העבודה והרווחה נפגשה בברזיל עם שר העבודה וראשי האיגודים המקצועיים

משלחת מטעם סיעת עוז בהסתדרות יחד עם ח"כ חיים כץ יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת, נפגשה בברזיל בשבוע שעבר עם שר העבודה קרלוס לופי, עם חברי קונגרס משלחת עוז בברזילועם ראשי האיגודים המקצועיים FORCA SINDICAL. זהו ביקור גומלין לביקור של משלחת ראשי האיגודים המקצועיים מברזיל שהתקיים בראשי השנה בארץ. מטרת הפגישות הייתה יצירת תשתית לשיתופי פעולה. בשני הביקורים דנו הצדדים ברעיונות להתמודדות איגודי העובדים עם המשבר הכלכלי.

 

הביקור כלל פגישות עם קרלוס לופי - שר העבודה והתעסוקה של ברזיל, חברי קונגרס בברזיליה, פאול ינינו- נשיא ה- FORCA SINDICAL המאגד ב- 14 מיליון חברים (מקביל ליושב ראש ההסתדרות), סמנטינו טומס ביאירה - נשיא הקונפדרציה הלאומית של עובדי המתכת, קלאודיו מגראו- נשיא הפדרציה של עובדי המתכת של מחוז סאו פאולו ועם חבר הפרלמנט מרסלו איטייגיבה. את המשלחת ליווה שגריר ישראל בברזיל גיורא בכר.

 

בנוסף לפגישות ביקרה המשלחת הישראלית במפעלי תעשיות הרכב של רנו וכן במפעל סיפקו, המייצר מכלולים לכלי רכב כבדים וכן במפעל קטרפילאר. ברזיל היא המדינה הגדולה ביותר בדרום אמריקה, והחמישית בשטחה ובאוכלוסייתה בתבל. כלכלת ברזיל היא החזקה ביותר בדרום אמריקה, והיא הולכת ומגדילה את נוכחותה בשווקי העולם. מומחים מציינים את ברזיל כאחד ממנועי הצמיחה העולמיים לצד הודו וסין.

 

במשלחת הישראלית השתתפו: ח"כ חיים כץ - יו"ר ועדת הכלכלה, הרווחה, הבריאות והפנסיה של הכנסת; צבי גוטוטר - מ"מ יו"ר ההסתדרות ויו"ר סיעת עוז; אילן ויקלמן - מזכ"ל סיעת עוז וחבר הנהגת ההסתדרות אשר יזם ואירגן את הביקור; מיכאל פרוייליך - דירקטור במכון הבינלאומי למנהיגות עובדים; איציק בלס - ממלא מקום יו"ר מרחב חיפה בהסתדרות; מרוך מרזוק - חבר ועד עובדי מפעל אלתא וסגן יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות; שלמה מסלאוי - ממלא מקום יו"ר מרחב ת"א בהסתדרות וחבר הנהגת ההסתדרות; מיכאל כוכבי - חבר הנהגת ההסתדרות; סא"ל (מיל.) זייד בלעוס - חבר מרחב כינרת בהסתדרות; ולאדימיר נוביקוב - חבר ועד במנהל התעופה האזרחית.

 

תאריך 20/8/09

Find us on Facebook