חזור להודעות לעיתונות

סיעת עוז בהסתדרות אירחה משלחת ראשי איגודים מדרום אמריקה כדי להחליף רעיונות התמודדות עם המשבר הכלכלי

סיעת עוז בהסתדרות אירחה משלחת של עשרים ראשי איגודים מקצועיים מארגנטינה וברזיל. ביקור זה התבצע במסגרת פעילותה של סיעת עוז להחלפת רעיונות עם איגודים עוז אירחה משלחת איגודים מקצועיים מדרום אמריקהמקצועיים בעולם

במסגרת הביקור סיירה המשלחת במפעלים ובמקומות עבודה גדולים כגון: התעשייה האווירית, נמל חיפה ותדיראן קשר. שם נפגשו עם ראשי הועדים וקיבלו סקירות. המשלחת ביקרה בהסתדרות וסיירה בכנסת – שם קיבלו סקירה מח"כ חיים כץ, מייסד סיעת עוז, על מערכת הפנסיה הישראלית. צבי גוטוטר, יו"ר סיעת עוז ומ"מ יו"ר ההסתדרות סקר בפני חברי המשלחת את תולדות ההסתדרות והתמודדותה עם המשבר הכלכלי הנכחי.

 

חברי המשלחת, סקרו את פעילות האיגודים המקצועיים בארצם ואת התמודדותם עם המצב הכלכלי, שפגע בדרום אמריקה בעצמה חזקה יותר מישראל. עם חברי המשלחות נמנו בכירי האיגודים המייצגים מיליוני עובדים, באותן ארצות. כך למשל הם תארו את המאבק על שימור מקומות עבודה באמצעות מעבר לשבוע עבודה מקוצר וכן התמודדות משותפת עם הממשלה וגופי ההון במדינה.

אחד הדברים הייחודיים המאפיינים את פעילות האיגודים בברזיל ובארגנטינה היא עובדת היותם עצמאיים מבחינת איסוף וניתוח המידע הכלכלי. קונפדרציית האיגודים מפעילה מכוני מחקר עצמאיים ובהם פועלים עשרות ככלכלנים, המאפשרים לאיגודים לבסס את החלטותיהם על מידע בלתי אמצעי העומד לרשותם.

 

אילן ויקלמן, מזכ"ל סיעת עוז, שיזם את הביקור אומר: "יש לנו הרבה מה ללמוד מפעילות האיגודים בדרום אמריקה. אפילו משרד האוצר שלנו החליט לאמץ את השיטה הצ'יליאנית לניהול כספי גמל. אני משוכנע שנדע לאמץ רעיונות טובים גם לכאן".

 

המשלחת סיימה את ביקורה בארץ בארוע חגיגי בהשתתפות ח"כ חיים כץ, פדרו קואלו שגריר ברזיל בישראל ואטיליו מולטני שגריר ארגנטינה בישראל.

 

תאריך 25/3/09

Find us on Facebook