חזור למאמרים

עוז מבשרת שינוי, לא פורענות - יולי 1998

צבי גוטוטר - יו"ר סיעת עוז

 

"עוז" מבשרת שינוי, לא פורענות

 

zvigutvater

תגובה למאמרו של אברהם טל בעתון הארץ

 

במאמרו "עוז מבשרת פורענות" ("הארץ" 3.7) מציג אברהם טל את סיעת "עוז" בהסתדרות כגורם מטיל מורא, ובכך מוכיח את הקושי, שלו ושל אחרים, להתרגל לשינוי האדיר שחוללה "עוז" בייצוג העובדים. "עוז" היא רשימת עובדים שכמותה לא היתה עוד בישראל. מיום הקמתה התחייבה בפני בוחריה לדאוג לעובדים עצמם, בעוד שעד היום הדאגה היתה קודם כל לאינטרסים מפלגתיים, ומי שהתיימרו להיות נציגי העובדים לא השיגו את התוצאה הרצויה בהגנה על העובד

הטענה כאילו צפויה בזמן הקרוב החרפה בסכסוכי עבודה היא, במקרה הטוב, היתממות. ההסלמה מתחילה בראש ובראשונה ביחס המעסיקים, בתנאי התעסוקה בדאגה הממשית לעובד ובביטחון המוצע למי שנתן ונותן את מיטבו למפעל ולמקום העבודה. לא ניתן לצפות מהעובדים לשמור על שקט בעוד נפגעות זכויותיהם הבסיסיות. מוגזם לבקש מהעובדים להמשיך באותן דרכי מחאה ופעולה מול רמיסה של הבטחות שניתנו בהסכמים ובדיוני שכר. האם ניתן לטעון כנגד העובדים שהם האשמים באי כיבוד הבטחות וזכויות? המעסיקים, כמו גורמים אחרים במשק, לוקים בתסמונת הקוזק הנגזל: גם מנסים ללא הרף לפגוע בעובדים וגם מאשימים בסופו של דבר את קורבנות השחיקה בתנאים. יתר על כן, המעסיקים כבר מזמן שכחו כי שגשוגו של מפעל תלוי בתרומת עובדיו. לא מדובר בשימוש חד צדדי מבלי לתת תמורה הוגנת.

 

לא רק מצב העובדים במדינת ישראל מצוי בסכנה. העבודה, כמושג, איבדה מזמן את ערכה ותוקפה. "עוז", כרשימת עובדים, שמה לה למטרה להעלות את ערך העבודה ולהחזירו לערך מוביל במדינת ישראל. אי אפשר לנתק בין מטרה זאת ליתר המטרות שהציבה לעצמה "עוז": שמירה על זכויות הפנסיה, רווחת העובד, כיבוד הסכמים בתהליכי הפרטה, תרומה לקהילה ושיתוף פעולה בין גורמים כלכליים לגופים חברתיים. עובד טרוד ומודאג מיום המחר אינו יכול להוות שותף למטרות נעלות אלה. עובד נרמס גם אינו יכול לעבוד במלוא הפוטנציאל, ובכך נפגע גם המעסיק.

 

הכוח לעובדים אינו מילה נרדפת לכוחנות. השימוש בכוחם של העובדים להפעלת סנקציות הוא הפגנת סולידריות. לכן אין פסול בכך שעובדים חזקים מפגינים דאגה והזדהות עם העובדים החלשים יותר: אלה השייכים לארגונים קטנים, אלה שמאוימים ע"י המעסיקים, אלה שעתידם אינו מובטח. מכיוון שהמעסיקים יודעים היטב כיצד להחליש עובדים בדרך לנטישה מוחלטת שלהם, הרי שהעובדים חייבים לנקוט בצעדים שיבהירו את מקור כוחם.

 

סולידריות עובדים בישראל היא שינוי משמעותי בכל הנוגע לייצוג עובדים. "עוז" אינה מפעילה מנגנון פוליטי שצריך להצדיק את עצמו. ראשי הסיעה אינם מנותקים מציבור העובדים, ציבור בוחריהם. האיתות היחיד שניתן בשביתת האזהרה בשדה התעופה ב-29 ביוני הוא איתות לרשת הביטחון שפורשת "עוז" לעובדים במצוקה: היום עובדי בנק דיסקונט, מחר כל עובדי המגזר הבנקאי, ומחרתיים כל העובדים המאוגדים בהסכמים קיבוציים. "עוז" היא הכתובת החדשה לכל מי שהתייאש כבר מההסתדרות ומדרכי פעולתה, והיא מבשרת שינוי ותקווה לעתיד טוב יותר לעובדים בישראל.

Find us on Facebook